Antalya ili Kepez ilçesi sınırları içerisinde bulunan Kocaçay Şelalesi, Ekşili ve Ekşili Göleti yakınlarında 10 m. yükseklikten dökülen küçük bir Şelaledir. Yöre halkı tarafından Ekşili Şelalesi ve Gavurun Pınarı adıyla bilinen Şelale yaklaşık 10 m. mesafeden döküldüğü yerde küçük bir gölet de oluşturmaktadır. Kocaçay Şelalesi Antalya’nın gizli cennetlerinden biri olmakla birlikte doğal manzarası ve eşsiz güzelliği ile dikkat çekmektedir.

Kocaçay Şelalesi yakınlarında bulunan ve günümüzde harabe durumda bulunan Gavurun Değirmeni olarak adlandırılan Değirmen, 20. yüzyıla kadar bölgede yaşam sürmüş olan Rum nüfusuna aittir. Kocaçay Şelalesi, zaman zaman fotoğraf tutkunlarını ağırlasa da çok fazla bilinmemekle birlikte kamp ve doğa yürüyüşü yapan kişiler tarafından ziyaret edilmektedir.

Önemli Not: Lütfen doğaya sadece ayak izinizi bırakın. Mangal için ateş yakılacak ise daha önce ateş yakılan yerleri tercih edin. Piknik, mangal, yüzmek vs. için buraya gelecekseniz ve biriken çöpünüzü atmak için bir yer bulamazsanız çöpünüzü yol üzerinde bulunan çöp konteynırına atabilirsiniz.

Adres:
Kızıllı, Kepez/Antalya

Koordinatlar:
37.15227, 30.71787

Konum:

Fotoğraflar:

Kocaçay Şelalesi
Kocaçay Şelalesi
Kocaçay Şelalesi
Kocaçay Şelalesi
Kocaçay Şelalesi
Kocaçay Şelalesi

Yazar: Orhan Deniz KAPLAN

Antalya Kültür Mirası Projesi | info@denizkaplan.net

Bir cevap yazın:

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Top